3/14/2013

Project closet part 3: organizing & focusing your shopping


אם עקבתן אחרי סדרת הפוסטים שלי לסידור הארון וביצעתן את השלבים, הארון שלכן צריך להכיל עכשיו רק פריטים שמתאימים לכן, נראים טוב וגורמים לכן להרגיש נפלא. גם ודאי הצלחתן להבין מה הסטייל האישי שלכן ובניתן רשימת פריטים הכרחיים במלתחה. אם כן, אתן בדרך הנכונה למלתחה סופר שיק!
מלתחה טובה היא כזו שתאפשר לכן להתלבש בקלות בבוקר. יתכן שמה שצריך כדי שזה יקרה זה ארון מסודר וקומפקטי. אתן לא חייבות ארון עמוס בפריטים בסגנון הארון של קארי מ"סקס והעיר הגדולה" כדי להיראות מצוין.

סידור הארון
איך כדאי לסדר את הארון?
אפשר לסדר את הפריטים לפי צבעים וליצור אפקט של קשת צבעים ואפשר לסדר אותם לפי סוג. מה שחשוב לזכור הוא שהמטרה של הפרויקט היא להקל עליכן לבחור מה ללבוש ולהראות נהדר.
אם יש לכן הרבה בגדים וגם ארון שמחולק לתאים שונים אפשר למיין את הבגדים לפי סוג (מכנסיים, חצאיות, חולצות, עליוניות) ולאחר מכן לסדר כל סוג לפי צבעים.

מיקוד מסע הקניות
השלב האחרון בפרויקט הוא לקבוע כללים למסע הקניות הבא. המטרה היא למקד את הקניות ולהבטיח שכל פריט שנקנה יהיה שימושי ולא ימצא את עצמו נשאר בארון עם הטיקט.
הנה הכללים העיקריים שלי:
1.       כפי שציינתי בפוסט הקודם (כאן ניתן לחזור לשלב 2 בפרויקט), אני ממליצה לקנות את הפריטים ההכרחיים שלכן בצבעי בסיס כמו שחור, כחול, לבן ובז' או כל צבע בסיסי אחר שמתאים לכן.
2.       אם יש פריט כלשהו שאתן צריכות וחושבות שבעזרתו המלתחה שלכן תהיה הרבה יותר שימושית- למשל מכנסיים שחורים מחויטים או ג'קט כחול כהה- הוסיפו אותו לרשימת הקניות שלכן וחסכו מספיק כסף כך שתוכלו להשקיע בפריט באיכות הכי טובה שאתן יכולות לאפשר לעצמכן.
3.       לפני שאתן קונות פריט כלשהו, תחשבו על לפחות 3 פריטים שכבר יש לכן בארון ויכולים להשתלב עם הפריט החדש.
4.       הימנעו מקניות בסיילים אלא אם כן יש פריט ספציפי שאתן רוצות. סיילים הם בד"כ מלכודות צרכניות שבהם רוכשים המון פריטים שבכלל לא צריך רק כי המחיר נראה מאוד אטרקטיבי.
5.   השקיעו בפריטים איכותיים. עדיף להשקיע בכמות קטנה של פריטים באיכות גבוהה מאשר בכמות גדולה של פריטים באיכות בינונית ומטה.If you've been following the project closet you should now not only have a wardrobe with clothes that fit well, look good and make you feel great, but also have an idea of what your personal style is and a list of your wardrobe essentials. You are well on your way to an amazing wardrobe!
An inspiring wardrobe is an important step to being excited to get dressed in the morning. Perhaps the key to looking great all the time is compact and well organized wardrobe? You don’t have to have an over the top, Carrie-from-Sex and the City-movie type of wardrobe to look amazing.

Organizing
How should you organize your wardrobe?
 You could color coordinate all the items to give them a rainbow effect or organize them by type. Either way, when you are deciding how to do this you need to keep in mind that the purpose of this project is to make it easy for you to get dressed and look great.
 If you have a big enough collection of clothes and a wardrobe with different compartments, sort your clothes into different types (pants, shorts/skirts, jackets, tops) and then organize by color within their types.
  
Focusing your shopping
The final step in my project is to put a few rules in place to focus my future shopping, making sure anything I buy is useful and will be worn.
Check out my rules:
1. As mentioned in the Wardrobe Essentials post, buy your basics and essentials in a neutral palette such as black, navy, beige or another neutral color that suits you.
2. If there are things that you need that will make your whole wardrobe more wearable – for example, a navy jacket or well cut pair of black trousers – put these items on your list and save up to buy the best quality you can afford.
3. Before you buy any item, try to think about three items in your closet that may fit
4. Don’t go to sales unless you have a specific item in mind.
5. Invest in quality pieces. 


You may also like to read: 
Project closet part 1: Clarify

6 תגובות:

 1. עצות נהדרות! תודה!!!

  השבמחק
 2. עצות ממש טובות !!!

  http://topblog111.blogspot.co.il/

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה!! כיף לראות אותך כאן :)

   מחק
 3. תודה רבה על הסידרה של שלושת הפוסטים נהדרים, עם המון טיפים מקסימים. זה עזר לי המון בלשנות גישה לארון בגדים שלי ולסדר לפי סדר הנכון.

  השבמחק

Thanks for stopping by and having a read; I love reading your comments, it
really makes me smile
!If you like my blog, please follow and stay updated
xoxo
Meital